sobota, 11 października 2014

| P&B na sobotę - jak dobrać kolor kosmetyków? |


Hej wszystkim,

Kolejny tydzień już za nami, co oznacza, że czas na cotygodniowy sobotni tip :)
Każda z nas przynajmniej raz, przez nieskończoność, stała w drogerii, zastanawiając się, w którym kolorze szminki czy różu będzie jej "do twarzy". A słysząc o ciepłych czy zimnych podtonach miała prawdziwy mętlik w głowie. Robimy wtedy tysiące swatchy na rękach i próbujemy nie zwariować. Decyzja jest ciężka, bo przecież nikt nie chce wydawać pieniędzy na coś, co będzie źle na nas wyglądać, prawda?
Dzisiaj pokażemy Wam jak poradzić sobie w takiej sytuacji - czyli jak najłatwiej sprawdzić, które odcienie pasują do naszego koloru skóry. Żeby to odkryć wystarczy spojrzeć na... nadgarstek. Tak, nadgarstek, nie ma tu żadnego błędu. 
Tajemnica tkwi w kolorze naszych żył. Aby sprawdzić czy skóra ma ciepłe, zimne czy neutralne tony wystarczy przyjrzeć się nadgarstkowi (najlepiej w świetle dziennym). Jeśli dominuje na nim kolor niebieski- najlepiej będziemy wyglądać w zimnych odcieniach. Zielone żyły oznaczają, że mamy ciepłe tony (i takie barwy powinnyśmy wybierać), a mieszane kolory, że jesteśmy neutralne (szczęściarze!).
 Tutaj mała ściągawka :)

Kolejnym trikiem na sprawdzenie tonów naszej skóry jest test złota i srebra. Wystarczy, że w świetle dziennym do jednego z policzków przyłożmy coś w kolorze złotym, a do drugiego w srebrnym. Jeśli skóra ładniej wygląda przy srebrze - mamy zimne tony, jeśli bardziej pasuje nam złoto - ciepłe. Ta metoda jest bardziej instynktowna, ale jeśli bez problemu jesteśmy w stanie stwierdzić, w czym wyglądamy lepiej, będzie równie skuteczna jak trik z żyłami.
To byłoby wszystko na dzisiaj, mamy nadzieję, że nasz trik Wam się przyda!! :) Dajcie znać czy znacie inne metody na sprawdzenie tonów skóry?
P&B xoxo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz